Renowacja lakieru, profesjonalne polerowanie

Polerowanie lakieru

Proces renowacji lakieru pozwala usunąć wszelkie defekty powłoki lakierniczej, to jeden z najbardziej czasochłonnych i złożonych procesów, przeprowadzany w naszym studio. Celem tego zabiegu jest pozbycie się wszelkich niedoskonałości, takich jak zarysowania, zmatowienia czy hologramy. Wieloetapowy proces polerowania powierzchni lakierowanych przywróci im idealną strukturę, dzięki temu lakier zyska niesamowitą głębię koloru oraz blask.
Korekta lakieru jest szczególnie zalecana na autach używanych czy mytych na myjniach szczotkowych/automatycznych.
Proces ten składa się z :
1. mycia lakieru,
2. usunięcia z jego powierzchni osadów drogowych (smoła, asfalt, soki z drzew) oraz cząsteczek metalicznych, (glinkowanie i dekontaminacja chemiczna)
3. zabezpieczenie elementów taśmą
4. pomiaru i inspekcji lakieru
5. wieloetapowego polerowania lakieru przy użyciu najwyższej jakości urządzeń i past polerskich.
6. ponowne mycie karoserii
7. aplikacja ustalonego preparatu chroniącego powłokę lakierniczą
Cena zabiegu uzależniona jest od zakresu prac, uszkodzeń lakieru i rodzaju renowacji lakieru. Proces profesjonalnego polerowania lakieru trwa od 1 do 10 dni roboczych.

Renowacja lakieru typu basic to podstawowy proces mechanicznego nabłyszczania samochodu oraz usunięcia zmatowień i drobnych zarysowań. Jednoetapowa korekta lakieru polega na bardzo dokładnym oczyszczeniu lakieru pojazdu z wszelkiego rodzaju zabrudzeń, takich jak lotna rdza, smoła, soki z drzew, oraz polerowania lakieru. Proces ten, w zależności od twardości lakieru, usuwa około 30% rys, dzięki czemu lakier odzyskuje głębię, kolor i lustrzane odbicie.

Renowacja lakieru typu standard – koryguje uszkodzenia lakieru na poziomie do 80%. Jej głównym zadaniem jest nadanie powłoce lakierniczej wyjątkowego wyglądu wraz z efektem tzw. „mokrej powierzchni”, łącznie z wydobyciem pięknego połysku. W skład usługi wchodzi mycie, dekontaminacja powłoki lakierniczej, usunięcie rys średniej głębokości i hologramów. Dodatkowo, w ramach tego pakietu, przygotowujemy lakier samochodu do aplikacji powłoki ochronnej.

Renowacja premium, przeznaczona jest dla najbardziej wymagających klientów. Proces wieloetapowej renowacji lakieru usuwa aż do 95% zarysowań. Nadaje lakierowi wyjątkowe lśnienie z efektem mokrej powierzchni i głębokiego połysku. Korekta Premium wymaga od nas dużego nakładu prac, umiejętności i czasu. Nie ma mowy o pośpiechu; każdy element jest przez nas wielokrotnie sprawdzany i kontrolowany, a wykonana usługa jest na najwyższym poziomie.

 

Renowacja lakieru typu basic

To podstawowy proces mechanicznego nabłyszczania samochodu oraz usunięcia zmatowień i drobnych zarysowań. Jednoetapowa korekta lakieru polega na bardzo dokładnym oczyszczeniu lakieru pojazdu z wszelkiego rodzaju zabrudzeń takich jak: lotna rdza, smoła, soki z drzew oraz polerowania lakieru. Proces ten w zależności od twardości lakieru usuwa ok. 50% rys dzięki czemu lakier odzyskuje głębię, kolor i lustrzane odbicie.

Renowacja lakieru typu standard

Renowacja lakieru typu STANDARD – koryguje uszkodzenia lakieru na poziomie do 80%. Jej głównym zadaniem jest nadanie powłoce lakierniczej wyjątkowego wyglądu wraz z efektem tzw „mokrej powierzchni” łącznie z wydobyciem pięknego połysku. W skład usługi wchodzi  mycie, dekontaminacja powłoki lakierniczej, usunięcie rys średniej głębokości i hologramów. Dodatkowo w ramach tego pakietu przygotowujemy lakier samochodu do aplikacji powłoki ochronnej.

Renowacja premium

Przeznaczona jest dla najbardziej wymagających klientów. Proces wieloetapowej renowacji lakieru usuwa aż do 95% zarysowań. Nadaje lakierowi wyjątkowe lśnienie z efektem mokrej powierzchni i głębokiego połysku. Korekta Premium wymaga od nas dużego nakładu prac, umiejętności i czasu. Nie ma mowy o pośpiechu, każdy element jest przez nas wielokrotnie sprawdzany i kontrolowany, a wykonana usługa jest na najwyższym poziomie.