Mycie detailingowe

Prawidłowe mycie samochodu jest kluczowe do utrzymania efektu idealnego lakieru.
Warto przypomnieć, że ponad 90% defektów powłoki lakieru powstaje podczas nieprawidłowego mycia. Aby pielęgnacja auta było bezpieczna, niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich kosmetyków samochodowych, narzędzi oraz technik.

W Autoestetyce używamy wyłącznie preparatów z bezpiecznym ph, które nie ingerują w powłoki zabezpieczające powierzchnię auta – tym samym nie skracają ich żywotności. Zamiast gąbek, których struktura jest często niebezpieczna dla lakieru, wykorzystujemy specjalne rękawice z mikrofibry lub wełny merynosów, natomiast osuszanie auta odbywa się bez niebezpiecznych dla lakieru ściągaczek. Ich miejsce zastąpiły bardzo delikatne i wyjątkowo chłonne bawełniane ręczniki lub wysokiej jakości mikrofibry przeznaczone do osuszania.

Prawidłowe i bezpieczne mycie mycie auta nie może odbyć się również bez zastosowania metody „dwóch wiader”. Do jej wykonania wykorzystywane są profesjonalne separatory brudu, które na bieżąco oddzielają zanieczyszczenia tj. piach i brud od wody, którą myty jest pojazd.