MYCIE DETAILINGOWE

Prawidłowe mycie samochodu jest kluczowe do utrzymania efektu  idealnego lakieru.
Warto przypomnieć, że ponad 90% defektów powłoki lakieru powstaje podczas nieprawidłowego mycia. Aby pielęgnacja auta było bezpieczne, niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich kosmetyków samochodowych, narzędzi oraz technik.

W Autoestetyce używamy wyłącznie preparatów z bezpiecznym ph, które nie ingerują w powłoki zabezpieczające powierzchnię auta – tym samym nie skracają ich żywotności. Zamiast gąbek, których struktura jest często niebezpieczna dla lakieru, wykorzystujemy specjalne rękawice z mikrofibry lub wełny merynosów, natomiast osuszanie auta odbywa się bez niebezpiecznych dla lakieru ściągaczek. Ich miejsce zastąpiły bardzo delikatne i wyjątkowo chłonne bawełniane ręczniki lub wysokiej jakości mikrofibry przeznaczone do osuszania.

Prawidłowe i bezpieczne mycie mycie auta nie może odbyć się również bez zastosowania metody “dwóch wiader”. Do jej wykonania wykorzystywane są profesjonalne separatory brudu, które na bieżąco oddzielają zanieczyszczenia tj, piach, brud inne zanieczyszczenia od wody, którą myty jest pojazd.